Psychoterapia indywidualna

Zajmujemy się między inymi terapią

  • Zaburzeń lękowych
  • Zaburzeń depresyjnych
  • Zaburzeń osobowości
  • Nadużywania substancji psychoaktywnych
  • Hiperseksualności
  • Stanów obniżonego nastroju
  • Stresu pourazowego i skutków chronicznej traumy
  • Zaburzeń odżywiania
  • Problemów w relacji z innymi
  • Zaburzeń więzi i relacji
  • Kryzysu w relacji partnerskiej

Psychoterapia indywidualna – kiedy warto się na nią zdecydować?

Symptomów sygnalizujących konieczność spotkania z terapeutą jest wiele. Przede wszystkim są to problemy, które uniemożliwiają codzienne normalne funkcjonowanie. Mogą one rodzić negatywne myśli, uczucia, zachowania, a nawet odczucia cielesne, takie jak ból lub zmęczenie. Ważne jest, by w odpowiednim momencie zdecydować się na terapię – nie czekać aż objawy się nasilą. Najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy, gdy tylko poczucie nieszczęścia lub przytłoczenia zacznie dominować nad innymi codziennymi sprawami. Terapia może również pomóc, w sytuacjach, w których dana osoba nie może skupić się na pracy lub szkole, doświadcza uzależnienia, nie potrafi nawiązywać relacji międzyludzkich, czy ma ochotę zranić siebie lub kogoś innego. Niektórzy ludzie unikają leczenia, mając ku temu wiele powodów. Martwią się o piętno, które może towarzyszyć opiece psychoterapii, nie mogą poradzić sobie z uczuciem wstydu, gdy mówią o problemach z przeszłości, nie chcą przyznać, że coś w ich życiu jest nie tak. Boją się również, że rozmowy na temat leczenia nie pozostaną tajemnicą. Prowadzona przez nas psychoterapia indywidualna w Krakowie gwarantuje dyskrecję. W naszej pracy kierujemy się etyką zawodową, która obowiązuje nas do zachowania tajemnicy zawodowej. Tworzymy atmosferę, w której uczestnik czuje się komfortowo.
Psychoterapia zwykle zaczyna się od sesji konsultacyjnych w trakcie, których ustalamy obszar pracy terapeutycznej. Zwykle początkowo chodzi o złagodzenie cierpienia czy uciążliwych objawów, rozwiązanie dokuczliwych problemów. Z czasem może przybrać formę pogłębionej refleksji nad pewnymi destrukcyjnymi schematami postępowania, które wydają się kierować naszym życiem. Wgląd intelektualny wydaje się ważny, niemniej często dobra pogłębiona psychoterapia odbywa się na poziomie uczuć, obrazów przez pryzmat których patrzymy na świat czy na siebie. Naszych snów, fantazji, czy wreszcie na poziomie cielesnym, gdy zaczynamy lepiej czuć swoje ciało, jego potrzeby, czy ustępują przewlekłe napięcia mięśniowe. Taki proces, jeśli ma być utrwaloną zmianą, zwykle jest rozciągnięty w czasie. Możliwa jest praca w pewnych wąskich określonych obszarach, która zwykle trwa nieco krócej. Czasem paradoksalnie w długotrwałym procesie psychoterapia czasowo może przynieść pogłębienie cierpienia, wtedy kiedy konfrontujemy się z różnymi trudnymi częściami naszej psychiki, które dotychczas były ukryte a które generują silne negatywne uczucia.

Terapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna to spotkanie pomiędzy terapeutą a osobą potrzebującą pomocy, wsparcia lub rozwoju. Jej celem może być inspirowanie do różnego rodzaju zmian i tym samym, poprawa jakości życia. Ludzie poszukują pomocy w rozwiązywaniu problemów, z którymi trudno poradzić sobie w pojedynkę. Spotkania z doświadczonym terapeutą pozwalają także pokonać przeszkody utrudniające czerpanie satysfakcji z życia. Mogą przynieść pozytywny ładunek emocjonalny i podnieść poczucie własnej wartości. Osoby uczestniczące w terapii uczą się radzić sobie w trudnych sytuacjach. Wielu odkrywa, że ​​dzięki tej wyjątkowej podróży staje się bardziej samoświadomymi. Psychoterapia pomaga w rozwoju na różnych płaszczyznach życia prywatnego, jak i zawodowego.

Zarezewuj wizytę